با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان و فرماندار قلعه گنج :
مدرسه شش کلاسه روستای میانشهر قلعه گنج افتتاح شد.
دبستان شش کلاسه محدثه در روستای میان شهر شهرستان قلعه گنج با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان با حضور احمد اسکندری نسب مدیرکل اموزش و پرورش کرمان و حجت الاسلام نجنو امام جمعه و دکتر شهسواری فرماندار قلعه گنج و سروان پاسدار مرادی جانشین ناحیه ی مقاومت بسیج و سعید احمدی مدیر اموزش و‌پرورش و معاونین اداره اموزش و پرورش و جمعی از معتمدین و اهالی روستای میان شهر   بهره برداری رسید.
 
 
احمد اسکندری نسب مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان در آیین افتتاح این مدرسه از کلنگ زنی و افتتاح ۳۰۹ مدرسه در قالب یک هزار و ۴۳۲ کلاس درس در دو سال اخیر در استان خبر داد.
 
وی گفت: ۳۲۰ پروژه آموزشی نیمه تمام در استان کرمان وجود داشت که ۲۹۰ پروژه آموزشی تاکنون تکمیل شده و مابقی تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.
 
اسکندری نسب با اشاره به نقش موثر فضای آموزشی استاندارد و مطلوب در تسهیل فرایند یاددهی - یادگیری گفت: در سه سال اخیر ۳۱ مدرسه در قالب ۲۲۰ کلاس درس در شهرستان قلعه گنج کلنگ زنی شده یا به بهره برداری رسیده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان افزود: مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان شهرستان قلعه گنج نیز با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
بر پایه این گزارش: مدرسه ۶ کلاسه محدثه روستای میان شهر با زیر بنای ۴۸۰ متر مربع در زمینی به مساحت دو هزار و ۵۰۰ متر مربع به بهره برداری رسید.
گفتنی است: دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات دولتی صرف هزینه ساخت این مدرسه شده است.
 
همزمان با ائین افتتاحیه مراسم اعطای کمک های مومنانه دانش اموزی با مشارکت ناحیه ی مقاومت بسیج و سپاه قلعه گنج و واحد بسیج فرهنگی اداره اموزش و پرورش قلعه گنج در قالب توزیع لوازم التحریر برای دانش اموزان مدرسه محدثه ی میان شهر برگزار گردید.
مهدی شهسواری فرماندار قلعه گنج در ائین افتتاحیه مدرسه ی محدثه ی روستای میانشهر:
قلعه گنج تنها شهرستانی در استان است که ۹۵ درصد نیروهای سرباز معلم و
پیش دبستانی و خرید خدمت(شرکتی) را جذب کرد.// اشتغال ۱۴۰ نفر از جوانان قلعه گنج در این شرایط حساس کشور با درایت و دلسوزی مسئولان شهرستان و مدیرکل اموزش و پرورش استان انجام شد.
مهدی شهسواری فرماندار قلعه گنج در ائین افتتاحیه مدرسه ی محدثه ی دور اول و دوم روستای میانشهر قلعه گنج بیان داشت :
 
اتفاقات بسیار خوبی در شهرستان قلعه گنج در طی این چندسال افتاده است که مدیون نگاه مفام معظم رهبری در شهرستان قلعه گنج است یک زمانی در شهرستان قلعه گنج با مدارس کپری یک شاخص عقب افتادگی و محرومیت بود اما امروز به جرائت می گویم در دورترین نقاط این شهرستان مدارس به همه ی امکانات برای تمامی دانش اموزان وجود داردو این به برکت خون شهدا است و به پاس برکت نگاه مقام معظم رهبری است به پاس تلاش همه ی کارکنان اموزش و پرورش به ویژه مدیرکل محترم و احمدی مدیر اموزش و پرورش شهرستان قلعه گنج است
 
فرماندار قلعه گنج افزود :در مهرماه امسال ۱۴۰ نفر نیروی سرباز معلم و پیش دبستانی و نیروی خرید خدمت در شهرستان قلعه گنج وارد مجموعه ی اموزش و پرورش شدند و در این وضعیتی که اشتغال یک شاخص مهم برای توسعه یافتگی است ۱۴۰ نفر به همت اقای اسکندری نسب مدیرکل اموزش و پرورش استان و احمدی مدیر جوان و دلسوز اموزش و پرورش تنها شهرستانی هستیم که بیش از ۹۵ درصد از نیروهای ما جذب اموزش و پرورش شدند.