صبح امروز 15/6/99طی مراسمی با حضور دکتر شهسواری فرماندار ، احمدی زاده امام جمعه موقت ، صفوی رییس اداره آموزش وپرورش استثنایی استان کرمان  ، سعید احمدی مدیر آموزش وپرورش قلعه گنج ،  محمد مرادی جانشین فرمانده سپاه ، مهندس قاسم احمدی شهردار و جمعی از مسئولان زنگ بازگشایی مدارس نواخته شد .
دکتر شهسواری در ابتدای این مراسم شروع سال تحصیلی را به مجموعه آموزش وپرورش ، تمامی اصحاب تعلیم و تربیت و فرهنگیان ، اساتید و معلمان دلسوز و زحمتکش و دانشجویان و دانش آموزان پر تلاش شهرستان قلعه گنج تبریک عرض نمود وی بیان داشت : دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی با جدیت باید مدنظر قرار گیرد.ان شاالله با رعایت پروتکل های ستاد ملی و استانی کرونا شاهد هیچ گونه مورد اضطراری نباشیم،برای ما حفظ و تامین سلامت دانش آموزان بر آموزش تقدم و ارجحیت دارد .
شهسواری همچنین رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص آموزش و پرورش را چراغ راه و یک الگوی عملی برای این دستگاه وسیع و تاثیر گذار خواند .
سعید احمدی در این مراسم ضمن تبریک سال جدید تحصیلی ، حفظ سلامت دانش آموزان را مهم ترین اصل در برپایی کلاس درس دانست و با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری ، برنامه ریزی در آموزش وپرورش را با تکیه بر سند تحول بنیادین بیان نمود .
در این مراسم صفوی رییس اداره آموزش وپرورش استثنایی با ابلاغ پیام تبریک  مدیر کل محترم به معلمان و دانش آموزان شهرستان قلعه گنج ، پیرامون رسالت خطیر معلمان و دانش آموزان در پیشبرد اهداف آموزشی با رعایت پروتکل های بهداشتی سخن گفت.
 
حجت الاسلام و المسلمین  یحیی احمدی زاده  امام جمعه موقت پیرامون رشد متوازن شخصیت فرزندان که در ساحت های چندگانه سند تحول بنیادین گنجانده شده سخن گفت ،
 
سید حسام الدین حسینی مدیر پروژه پیشرفت و آبادانی شهرستان قلعه گنج در این مراسم در خصوص همکاری ، تعامل و تفاهم دوچندان بنیاد علوی با آموزش وپرورش در تعمیر و تجهیز مدارس سخن گفت و همچنین از افتتاح ۱۶ آموزشگاه با همکاری اداره کل نوسازی تا اوخر سال ۹۹  خبر داد .
 
جناب سروان مرادی جانشین فرمانده ناحیه مقاومت سپاه در این مراسم با اشاره به نگاه وسیع و ایثارگرانه سرادر شهید سلیمانی ، پیاده سازی فرهنگ شهادت و ایثار را در مدارس رسالت مهم  معلمان دانست .
 
در پایان این مراسم سعید احمدی مدیر آموزش وپرورش از عوامل آموزشگاه دکتر حسابی در برگزاری این مراسم و رعایت پروتکل های بهداشتی تقدیر و تشکر کرد .