در سومین روز از آغاز هفته دولت، با حضور دکتر فدایی استاندار کرمان، دکتر مهدی شهسواری فرماندار قلعه گنج ،دکتراحمدی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب، هئیت همراه و مسئولین محلی شهرستان قلعه گنج پروژه پخش‌ سیلاب سایت شماره ۲ و ۳ حوزه آبخیز چاه دادخدا شهرستان قلعه گنج به بهره برداری رسید.
طی این مراسم دکتر فدایی ضمن تبریک هفته دولت، خواستار همکاری و تعامل بیش از پیش مردم و مسئولین هفت شهرستان جنوبی با مجموعه منابع طبیعی و آبخیزداری شد و عنوان کرد: امیدواریم با اجرای این پروژه‌ها، گام بلندی در راستای ارتقاء سطح منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه برداشته شود.
استاندار کرمان در ادامه ضمن تقدیر از اقدامات موثر اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان، بر ادامه اجرای این پروژه ها در حوزه حفظ و احیای منابع طبیعی تاکید کرد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت:  پروژه های پخش سیلاب حوزه آبخیز چاه دادخدا قلعه گنج، با حجم پخش سیلاب ۱۴۲۰۰۰ متر مکعب و همچنین سرریز سنگی ملاتی به حجم ۳۱۰۰ متر مکعب و اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در این حوزه به بهره برداری رسید.
 
وی همچنین افزود: هدف از اجرای این پروژه ها کنترل سیلاب، افزایش و تقویت سفره های آب زیرزمینی، پیشگیری و کاهش اثرات خشکسالی،کنترل رسوبات، تثبیت خاک، آبدهی چاه ها و قنوات می باشد.