مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۴۰۰/۰۳/۱۲

ائین تکریم و معارفه رئیس دادگستری و دادستان قلعه گنج با حضور دکتر موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان

دالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان صبح امروز در آئین تکریم رئیس حوزه قضایی و دادستان قلعه گنج و معارفه رئیس و دادستان جدید این حوزه قضایی افزود:
تامین و ارتقای امنیت با مشارکت مردم و تمامی نهادها و سازمان های مسئول، محقق شدنی است و یک دستگاه به تنهایی نمی تواند این مهم را محقق کند.
وی با تاکید بر این مطلب که موضوع امنیت در منطقه جنوب استان کرمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، تاکید کرد: هر کجا تمامی عناصر دست اندرکار در تحقق امنیت از جمله سران طوایف، ریش سفیدان محلی، آحاد مردم و سازمان های مربوطه دست به دست هم داده و با هم اندیشی، تمامی امکانات خود را تجمیع کنند، هیچ عنصر ناامنی نمی تواند احساس امنیت کرده و به شرارت های خود ادامه دهد..
نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان  ادامه داد: باید قدردان همراهی هریک از افراد و سازمان ها در تحقق امنیت بود و هر کس برخلاف این مسیر حرکت کند، باید مقتدارنه سر جای خود نشانده شود زیرا امنیت مردم خط قرمز دستگاه قضایی است.
موحد تاکید کرد: دست سران طوایفی را که به توسعه امنیت کمک می کنند، به مهر می فشاریم اما اگر بزرگی   درلوای ارتباط با دستگاه های قضایی و امنیتی از اشرار دفاع کند، روی غضب و خشم ما را خواهد دید.
وی گفت: کارگزاران نظام، دست تعظیم خود را  برای کسانی که برای توسعه عدالت و امنیت پایدار مشارکت کنند، بر روی سینه می گذارند تا مردم در رفاه و آسایش و در محیطی امن به زندگی خود ادامه دهند.
دکتر مهدی شهسواری فرماندار شهرستان قلعه گنج در ائین تکریم و معارفه رئیس دادگستری و دادستان قلعه گنج که با حضور دکتر موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان و معاونین قضائی و مسئولان و معتمدین و متنفذین شهرستان برگزار گردید بیان داشت :
جایگاه و اهمیت دستگاه قضا بسیار بالا است و قضاوت را در کنار حکومت همیشه داشته ایم و در تمامی حکومت ها و تمدن ها نقش دستگاه قضایی بسیار اهمیت دارد.
شهسواری،  توسعه عدالت را از درخواست های مهم مردم برشمرد و ادامه داد:
موضوع عدالت در تاریخ کشور ما سبقه طولانی دارد.
شهسواری عنوان کرد: به منظور جلوگیری از حجم بالای پرونده ها به مراجع قضایی، دستگاه های اجرایی باید کمک کنند زیرا هرگونه ضعف دستگاه های اجرایی در اجرای ماموریت های خود،  باعث افزایش حجم ورود پرونده ها به دستگاه قضایی خواهد شد.
وی نظارت قوی را ضامن کاهش جرایم دانست و ادامه داد: باید تمامی دستگاه های فرهنگی دست به دست هم داده و متولیان فرهنگی به پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود کنند زیرا ریشه بسیاری از مسائل و آسیب های اجتماعی ریشه در مسائل فرهنگی دارد.
شهسواری گفت: ما این امادگی را در خصوص تامین زیرساخت و مکان جهت راه اندازی دادگستری در بخش چاه دادخدا داریم و این خواسته ی مردم و اهالی این بخش است.
 
 


منبع : فرمانداری قلعه گنج
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲