مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۴۰۰/۰۲/۲۹

هم زمان با سفر استاندار کرمان به قلعه گنج صورت گرفت :

افتتاح فاز اول معدن مس رمشک تا بازدید از روستای سوردر

صبح امروز ۲۹ اردیبهشت دکتر زینی وند استاندار کرمان با همراهی منصور شکرالهی نماینده مردم پنج شهرستان جنوبی کرمان در مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام و المسلمین نجنو امام جمعه و دکتر مهدی شهسواری فرماندار قلعه گنج و مدیرکل های کمیته امداد امام خمینی ره کرمان و صنعت و معدن جنوب کرمان و منابع طبیعی و فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب پس از ورود به شهرستان قلعه گنج به دهستان رمشک در بخش چاه دادخدا قلعه گنج سفر کرد.
دکتر زینی وند در سفر دهستان رمشک بخش چاه‌داد‌خدا شهرستان قلعه‌گنج مورد استقبال مولوی یونس چاهانی امام جمعه اهل سنت و جمعی از معتمدین محلی و شورای اسلامی شهر رمشک قرار گرفت وی ضمن بازدید از جاده در دست احداث رمشک به کتیج و براورد میزان اعتبار و وضعیت جاده مدرسه ۶ کلاسه سورگاه را با اعتبار یک میلیارد و نهصد میلیون تومان با مشارکت موسسه مهر گیتی افتتاح کرد.
همچنین صبح امروز در این سفر با حضور استاندار فاز اول معدن مس رمشک با ظرفیت ۲ هزار و ۴۰۰ تن و سرمایه گذاری ۴۳ میلیارد تومانی به بهره برداری رسید که با افتتاح این پروژه زمینه اشتغال ۷۵ نفر فراهم شد و علاوه بر این نیز کلنگ کارخانه۵۰۰تنی فلوتاسیون مس رمشک به زمین زده شد.
استاندار کرمان در این سفر از تامین‌ اعتبار جاده رمشک به کتیج و تلاش برای آبرسانی به ۳۰ روستای منطقه خبر داد و همراهی محلی را برای توسعه معدنی لازم دانست.
روستاهای زمین محمد و سوردر مقصد بعدی استاندار کرمان در سفر به قلعه گنج بود، خانه های این روستا تلفیقی از خانه های کپری و نوساز بنیاد مسکن بود.
در حاشیه این سفر مرتضی  غلامرضایی دهیار روستای سوردر خواسته های اهالی این روستا و روستاهای همجوار به ویژه تامین آب آشامیدنی را مطرح کرده و استاندار نیز دستور بررسی و مطالعه تامین آب را صادر کرد
هلال احمر نیز توزیع ۳۰۰بسته غذایی را در روستاهای سوردر و زمین محمد و کرکک منطقه آغاز و اعلام کرد هزینه های درمانی و دارویی را تامین می کند.
شایان ذکر است؛ در سفر یک روزه استاندار به شهرستان قلعه گنج در جنوب کرمان مدیران کل دفتر روستایی و دفتر سیاسی استانداری، مشاور اقتصادی،مدیرکل  بهزیستی، مدیرکل کمیته امداد ومدیرکل هلال احمر استان، ومدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی جنوب استان کرمان و قائم مقام معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ومدیرکل منابع طبیعی و مدیرکل صنعت و معدن و مدیرکل حفاظت محیط زیست و وی را همراهی میکردند.


منبع : فرمانداری قلعه گنج
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲