مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۵/۰۸/۲۵

سفر رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به شهرستان قلعه گنج

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: کرمان با داشتن پنج اثر در فرصت میراث جهانی از قطب های گردشگرپذیر کشور محسوب می شود.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "دکتر زهرا احمدی پور" در حاشیه سفر به شهرستان قلعه گنج در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر استان کرمان با داشتن پنج اثر در فرصت میراث جهانی از قطب های گردشگرپذیر کشور محسوب می شود.
وی با بیان اینکه جنوب استان کرمان نیز ظرفیت های زیادی برای توسعه گردشگری منطقه دارد، افزود: از جمله می توان به تپه های باستانی کنارصندل جیرفت اشاره کرد.
دکتر احمدی پور با اشاره به توانمندی های استان کرمان در سایر حوزه ها، تصریح کرد: در حال حاضر صنایع دستی بومی و محلی استان کرمان از جایگاه مناسبی برخوردار است و می تواند در بحث اقتصاد مقاومتی از آن به بهترین شکل بهره برداری کرد.
وی با تاکید بر اینکه تمرکز سازمان میراث فرهنگی بر روی صندوق های خرد است، اظهار کرد: بدون شک صندوق های خرد می توانند به صنایع دستی و هنرهای سنتی کمک کنند و ظرفیت را برای اقتصاد مقاومتی فراهم سازند.
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با ابراز خرسندی از انتخاب استان کرمان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی، افزود: بر این اساس استان به هشت منطقه اقتصاد مقاومتی تقسیم شده که باید به طور ویژه، مباحث گردشگری هدف گذاری شود.
 وی کویر لوت کرمان را فرصتی برای توسعه گردشگری ایران برشمرد و خاطرنشان کرد: با توجه به ثبت جهانی این اثر باید از فرصت های موجود با یک برنامه ریزی مدون بهره لازم را برد.


منبع : فرمانداری قلعه گنج
بازدید : ۱۶۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲