به گزارش روابط عمومی فرمانداری قلعه گنج جلسه هماهنگی برگزاری مسابقات بین المللی دوچرخه سواری تور ولایت کرمان –قلعه گنج به ریاست وحدت عیدی فرماندار و با حضور حسین اسلامی قهرمان سابق دوچرخه سواری (ورزشکار المپیکی ایران )،نماینده فدراسیون دوچرخه سواری کشور ، مهندس اماندادی نماینده شهرستانی بنیاد مستضعفان کشور ،افشار منش مشاور ورزشی بنیاد مستضعفان کشور، مقامات انتظامی شهرستان ، فرماندهی پلیس راه ، پلیس راهنمایی و رانندگی و سایر اعضاء در این شهرستان تشکیل و تصمیماتی جهت برگزاری هر بهتر مسابقات اتخاذ گردید .
لازم بذکر است این مسابقات بر اساس برنامه ریزی از پیش تعیین شده از تاریخ 24/9/96 تا 29/9/96 در شهر کرمان آغاز و نهایتا با حضور سه روزه در شهر اقتصاد مقاومتی قلعه گنج به پایان می رسد

    به گزارش روابط عمومی فرمانداری قلعه گنج پروژه یکپارچه سازی مدیریت املاک کشور (سیماک) در شهرستان قلعه گنج با حضور وحدت عیدی فرماندار , علیرضا اکبری مدیر کل پست استان کرمان ,مهندس عرب نژاد مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای استان کرمان ,جهانگیری معاون برنامه ریزی فرمانداری ,بخشداران کلید خورد.
  اکبری مدیر کل پست گفت  :‍ نقش سیماک در ارتقای سلامت اداری«ملک» و امور مربوط به آن از پیچیدگی، ارزش و گردش مالی زیادی برخوردار است، از این رو بخش قابل ملاحظه‏ای از ناهنجاری‏های نظام اداری کشور به حوزه ملک باز می‏گردد.
 وی افزود:نبود اطلاعات جامع و دقیق، فقدان یکپارچگی اطلاعات بین دستگاه‌های ذیربط، کاغذی ‏بودن مدارک، دستی ‏بودن مکاتبات، مواجهه حضوری ارباب‏ رجوع با کارکنان ادارات، وجود ابهام، نقص و تعارض در برخی قوانین و مقررات که احتمال برداشت‏های متفاوت از آنها را افزایش می‌دهد، امکان اِعمال سلیقه در تصمیم‏ گیری‏های اداری، و نیز ضعف سیستم نظارتی، از مهم‌ترین زمینه‏ های بروز چالش در حوزة املاک و زمین ‏خواری در کشور است.
اکبری خاطر نشان کرد :در سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور (سیماک) با الکترونیکی ‏‏شدن پرونده‌‏ها و یکپارچه ‏شدن اطلاعات و مدارک مربوط  به ملک و نیز ماشینی ‏شدن (مکانیزاسیون) و خودکارسازی (اتوماسیون) فرآیندهای کاری (فنی/ اداری) املاک و دسترسی برخط (On-Line) به پرونده ملک، امکانات خوبی برای نظارت مستقیم مدیران بر فعالیت کارکنان و نیز نظارت دستگاه‏های نظارتی بر عملکرد دستگاه‏های اجرایی  فراهم می‌آید.
 مدیر کل پست استان گفت :با بهره ‏برداری از این زیرساخت، قوانین و مقررات نیز به شکل بهتری اجرا می‏شوند و نفس وجود شفافیت، باعث بوجود آمدن حالت خودکنترلی و دغدغۀ رعایت قوانین و مقررات در کارکنان و مدیران دستگاه‏‌ها می‌شود.
 این طرح از تاریخ 96/8/6 با راه اندازی کارگاه آموزشی و آموزش دهیاران در بخش های مرکزی و چاه دادخدا و با ایجاد و توسعه زیرساخت در چند ماه آینده عملیاتی خواهد شد
   
با عنایت به ماده 26 تبصره 3 (الحاقی 27/1/1392) قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که مقرر می دارد انتخاب شوندگان هنگام ثبت نام باید به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد اقدام نمایند، شایسته است شهروندانی که قصد ثبت نام در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را دارند، حسب الزام این بند از ماده قانونی سریعاً اقدام نمایند. ضمناً شرایط انتخاب شوندگان حسب ماده 26 قانون انتخابات شوراهای اسلامی کشور هنگام ثبت نام به شرح زیر است:
الف: تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران.
ب: حداقل سن 25 سال تمام.
ج: اعتقاد و التزام عملی به اسلام و ولایت مطلقه فقیه.
د: ابراز وفاداری به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
ه: دارا بودن سواد خواندن و نوشتن برای شورای روستاهای تا دویست خانوار و داشتن مدرک دیپلم برای شوراهای روستاهای بالای دویست خانوار، داشتن حداقل مدرک فوق دیپلم یا معادل آن برای شورای شهرهای تا بیست هزار نفر جمعیت، داشتن حداقل مدرک لیسانس یا معادل آن برای شورای شهرهای بالای بیست هزار نفر جمعیت.
تبصره1- (الحاقی27/01/92) کسانی که در دوره های قبل عضو شورا بوده اند به شرطی که در همان محل کاندیدای عضویت در شورا باشند از شرط مدرک معافند.
تبصره 2- (الحاقی 27/01/92) هیأت های اجرایی و نظارت در صورت ضرورت، تأییدیه مدارک تحصیلی ثبت نام کنندگان را اخذ می نمایند.
و: دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم از خدمت برای مردان.
تبصره 1- اقلیت های دینی شناخته شده در قانون اساسی به جای اسلام باید به اصول دین خود اعتقاد و التزام عملی داشته باشند.
تبصره 2- اعضای شوراها باید در محدوده حوزه انتخابیه خود سکونت اختیار نمایند. تغییر محل سکونت هر یک از اعضای شورا از محدوده حوزه انتخابیه به خارج از آن موجب سلب عضویت خواهد شد.
تبصره 3- (الحاقی 27/01/92) ارائه گواهی عدم سوء پیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد در هنگام ثبت نام الزامی است.